Yaşamdan Sevinç Yaratanlar

Avusturya’da çalışan ve yaşayan Türklerin yaşamlarını bir sevinç, bir başarı, bir güzelliğe çevirişleri ile başlıyor eser. Hüzünleri olsa da çevreyle, insanlarla, yaşamla uyum içinde olmak için insanüstü gayret gösteriyorlar. Dil ve yurt özlemi zaman zaman ağır basıyor…

Mozart yaşadığı yıllarda Viyana’da Türk dostlar edinir ve Türk müziği motifiyle çok sayıda eser verir. Yaşamı, müze evi bugün çok ilgi topluyor.

ÖZELLİKLER
Kitap Adı: Yaşamdan Sevinç Yaratanlar
Yaş Grubu: 12 Yaş ve üstü (Gençlik)
Yazan: İncilâ Çalışkan
Kapak: Aşkın Güngör
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 978-605-4017-80-5

BU Yayınevi

BU Yayınevi 1982 yılında kuruldu. Kurucu Ziyaettin Büyükkoyuncu tarafından hazırlanan yardımcı ders kitapları BU Yayınevi’nin yayımlanan ilk kitapları oldu. Diğer ders kitaplarıyla çeşitlendirilen yayın yelpazesi, kısa süre içinde, çocuk, ilkgençlik, gençlik, edebiyatına özgü eserlerle zenginleştirildi. Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilkgençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket eden BU Yayınevi, ilk günden bugüne, Türk yazarların eserlerini yayımlamaya büyük önem verdi. Aynı amaçtan hareketle, ilki 1996 yılında gerçekleştirilen Çocuk Edebiyatı Roman Yarışması olmak üzere, her yıl, yeni bir yazım türünün ele alındığı yarışmalar düzenledi. 1997 yılında Öykü; 1998′de Masal; 1999′da Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine yönelik Genç Çizerler Çocuk Kitabı Resimleme; 2000′de Gençlik Roman; 2001′de Mizah Öykü; 2002′de Çocuk Öykü; 2003′de Fantastik Öykü; 2004′te Gençlik Roman; 2005′te Çocuk Edebiyatı Dedektif Romanı dallarında düzenlediği yarışmalarda Türk yazınına yeni isimler ve özgün isimler kazandırdı. Yarışmalar dışında da yazarlar ve yazar adayları tarafından sunulan dosyaları, yayın kurulunun onayı doğrultusunda yayımlayan BU Yayınevi, Türk edebiyatı ile çocuk ve gençlik yazınına önemli katkılar yapmaya devam ediyor.