GÜNEŞİN ANAHTARI 1 / DÜNYA’DAN KURU GEZEGEN’E

Dünyadaki yaşam olağan akışında giderken öyle bir zaman gelmişti ki, doğanın tüm akışı tersine dönmüştü. Gün ortasında karanlık yaşanır olmuştu, gece uykusunun en tatlı yerinde de aydınlık. Bilim insanları bunun nedenini araştıradursun, bu değişiklikten en çok etkilenip canı sıkılan çocuklardı.

Onlardan biri olan Barış, arkadaşlarının aksine, bir çözüm yolu bulmak gerektiğini düşünüyordu. Her şeyi bilim insanlarından beklemek yerine, ellerinden geleni yapmaları daha iyi olmaz mıydı?

Ve günlerden bir gün gezegenlerinden çıkıp gelen “garip” uzaylılar ona bu imkanı sundu. Şekilden şekile girmesini sağlayan kapsüllerin ve uzaylılardan biri olan Işıklı Kuyruk’un desteğiyle ozondaki deliğin dikilmesine yardım edecek, ardından da Güneşin Anahtarı’nın peşine düşecekti.

Bunları yaparken Karabereliler denen kötü robot ırkına yakalanmaması da gerekecekti ki, asıl tehlikeli olan da buydu.

 

ÖZELLİKLER

Kitap Adı: Güneşin Anahtarı – 1. Kitap
Yaş Grubu: 10 Yaş ve üstü
Yazan: Ayşe Yamaç
Resimleyen: Rıza Türker
Sayfa Sayısı: 120
ISBN: 978-605-356-031-9

Yayınevi BU

1982 yılında kurulan Bu Yayınevi, Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilk gençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket etti ve bu amaçla edebiyatımıza binlerce eser, yüzlerce yazar kazandırdı, kazandırmaya devam ediyor.