Dönüm Noktası / Gözde Kerman

Umut, hüsran, karamsarlık, kararlılık, vicdan, yalnızlık. Hepsi yaşanır hayatta. Bir yemeğin içindeki baharatlar gibilerdir; biri olmazsa tat noksan kalır, çünkü biri olmazsa diğerinin kıymeti anlaşılmaz.

Tesadüf denir, şans denir… İnsanların hayatında “Dönüm Noktası” olan günler vardır, bazen iyi değerlendirmeyi, bazen de ertesini bekleyene.

Hayat sürerken karşılaşılan başarısızlıkların, sorunların mutlaka en uygun çözümle sonuçlanacağını ummalı insan. Unutulmaması gereken bir şey –ki, bunu özellikle ailenin büyükleri hep tekrarlar– “Her işte bir hayır vardır.”

Fırsatları değerlendirebileceğiniz, fırtınadan sonra güneşi görebileceğiniz günler dileğiyle…

ÖZELLİKLER
Kitap Adı: Dönüm Noktası
Yaş Grubu: Gençlik
Yazan: Gözde Kerman
Kapak: Esra İlter Demirbilek
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 978-605-356-045-6

BU Yayınevi

BU Yayınevi 1982 yılında kuruldu. Kurucu Ziyaettin Büyükkoyuncu tarafından hazırlanan yardımcı ders kitapları BU Yayınevi’nin yayımlanan ilk kitapları oldu. Diğer ders kitaplarıyla çeşitlendirilen yayın yelpazesi, kısa süre içinde, çocuk, ilkgençlik, gençlik, edebiyatına özgü eserlerle zenginleştirildi. Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilkgençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket eden BU Yayınevi, ilk günden bugüne, Türk yazarların eserlerini yayımlamaya büyük önem verdi. Aynı amaçtan hareketle, ilki 1996 yılında gerçekleştirilen Çocuk Edebiyatı Roman Yarışması olmak üzere, her yıl, yeni bir yazım türünün ele alındığı yarışmalar düzenledi. 1997 yılında Öykü; 1998′de Masal; 1999′da Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine yönelik Genç Çizerler Çocuk Kitabı Resimleme; 2000′de Gençlik Roman; 2001′de Mizah Öykü; 2002′de Çocuk Öykü; 2003′de Fantastik Öykü; 2004′te Gençlik Roman; 2005′te Çocuk Edebiyatı Dedektif Romanı dallarında düzenlediği yarışmalarda Türk yazınına yeni isimler ve özgün isimler kazandırdı. Yarışmalar dışında da yazarlar ve yazar adayları tarafından sunulan dosyaları, yayın kurulunun onayı doğrultusunda yayımlayan BU Yayınevi, Türk edebiyatı ile çocuk ve gençlik yazınına önemli katkılar yapmaya devam ediyor.