AYDIN ARİF

Edebiyat uğraşıları üniversiteye girdikten sonra hız kazanan Aydın Arif, ilk ürünlerini karikatür sanatında verdi. Eserleri bazı yarışmalarda sergilenmeye değer bulundu ve oluşturulan katologlarda yer aldı.

Altın Kitaplar tarafından yayınlanan Foto Şıpsevgi ilk eseridir. Romanda genç bir kadının erkek egemen toplumunda kendini kabul ettirme mücadelesi anlatılmaktadır.

Ordunun iktidara el koyuşuna dek uzanan 1980 Büyük Gençlik Olaylarını da içeren çalkantılı dönemi anlatan gerçek yaşamların öyküsü Kırmızı Düşler Sokağı adlı bir diğer dosyası değerlendirilmeyi bekliyor.

Aydın Arif’in birtakım dernekçilik faaliyetleri de vardır. Özellikle toplumun aydınlanmasına büyük önem vermiş ve bu konuda bazı çalışmalarda rol almıştır. İmece usulü verilen katkılarla oluşturulan felsefe toplantıları, hayata hazırlananlar için anlam peşinde, yetişkinler için yaşam öğretisi gibi etkileşimli çalışmalarda konuşmacı, hazırlayıcı ve düzenleyici olarak görev almıştır.

Yazarın bilim kurgu, gezi ve öykü türlerinde de yazıları vardır.

Yayınevimizdeki Eserleri

Yayınevi BU

1982 yılında kurulan Bu Yayınevi, Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilk gençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket etti ve bu amaçla edebiyatımıza binlerce eser, yüzlerce yazar kazandırdı, kazandırmaya devam ediyor.