ÇOOOK İYİ OLMAK MÜMKÜN MÜ NEJLA

Bu kitapta, küçük ve narin bedeninde kocaman bir kalp taşıyan Nejla’yı tanıyacak, ruhuyla dokunduğu herkesin hayatında bıraktığı aydınlık izlere tanık olacaksınız. Elinize çok değerli bir şey de geçecek: “Çoook iyi” olmanın sırrı.

“Nejla’yla geçirdiğimiz günler benim için bir ayrıcalıktı. Aslında kendisi yaşama ayak uydurmaya çalışan bir çocukken, benim yaşamıma çeki düzen vermişti. Bu süreçte onunla yaşar, eğlenir ve büyürken, yaş, durum, mertebe hiç etkili olmadı. Zaman zaman o mu benden küçüktü, ben mi ondan, fark etmedi. Zaten üzerimdeki etkisinin sırrı da buydu herhâlde. Bilgeliğini hissettirmeden aklıma işlerdi…

”Şu an net olarak görüyorum, o benim yaşam kaynağımdı. Çok kısa bir süre bu güzelliğe maruz kaldım. Yeterince değerlendirebildim mi? Pek çok çocuk kendine gereken şeylerden kaçar. Ben de özellikle başlarda onu atlatmaya çok çalıştım. Hesabım biraz farklıydı. Birlikte görünmenin erkek ünümü zedeleyeceğini düşünüyordum. Çünkü o sırada yeni yeni palazlanmaya başlamıştım. Vurdulu kırdılı şeylere ilgim artmıştı. Kız milletinin hoşlanmadıklarını yapmanın bana iyi geleceğini sanıyordum. Ama fizyolojik gelişmeme ve Nejla’ya engel olamadım…”

ÖZELLİKLER
Kitap Adı: Çoook İyi Olmak Mümkün mü Nejla
Yaş Grubu: Gençlik
Yazan: Aydın Arif
Kapak: Esra İlter Demirbilek
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 978-605-356-050
 
Share

Yayınevi BU

1982 yılında kurulan Bu Yayınevi, Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilk gençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket etti ve bu amaçla edebiyatımıza binlerce eser, yüzlerce yazar kazandırdı, kazandırmaya devam ediyor.