21022018Kitaplarımız:

Çingene Babacığım / Aydın Arif

Bu kitapta, küçük ve narin bedeninde kocaman bir kalp taşıyan Nejla’yı tanıyacak, ruhuyla dokunduğu herkesin hayatında bıraktığı aydınlık izlere tanık olacaksınız. Elinize çok değerli bir şey de geçecek: “Çoook iyi” olmanın sırrı.

“Nejla’yla geçirdiğimiz günler benim için bir ayrıcalıktı. Aslında kendisi yaşama ayak uydurmaya çalışan bir çocukken, benim yaşamıma çeki düzen vermişti. Bu süreçte onunla yaşar, eğlenir ve büyürken, yaş, durum, mertebe hiç etkili olmadı. Zaman zaman o mu benden küçüktü, ben mi ondan, fark etmedi. Zaten üzerimdeki etkisinin sırrı da buydu herhâlde. Bilgeliğini hissettirmeden aklıma işlerdi…

”Şu an net olarak görüyorum, o benim yaşam kaynağımdı. Çok kısa bir süre bu güzelliğe maruz kaldım. Yeterince değerlendirebildim mi? Pek çok çocuk kendine gereken şeylerden kaçar. Ben de özellikle başlarda onu atlatmaya çok çalıştım. Hesabım biraz farklıydı. Birlikte görünmenin erkek ünümü zedeleyeceğini düşünüyordum. Çünkü o sırada yeni yeni palazlanmaya başlamıştım. Vurdulu kırdılı şeylere ilgim artmıştı. Kız milletinin hoşlanmadıklarını yapmanın bana iyi geleceğini sanıyordum. Ama fizyolojik gelişmeme ve Nejla’ya engel olamadım…”

ÖZELLİKLER
Kitap Adı: Çingene Babacığım
Yaş Grubu: Gençlik
Yazan: Aydın Arif
Kapak: Esra İlter Demirbilek
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 978-605-356-050
 
 • özer başal

  çocuk kitabı görünümlü bu güzel “bakış”ı mutlaka tavsiye ederim. hayatınızda çok büyük fark yaratacağını düşünüyorum. çocuklarınıza okutmadan önce, kendiniz bu kitapta bahsedilen “anlayış”ı kavrayabilirseniz sadece siz değil, çevrenizdekiler de çok olumlu etkilenecektir.

 • zeynep kubilay

  Herkesin okuması gereken bir kitap. Özellikle gençlerin yaşamlarına katacakları çoook iyi olmak felsefesinin anlatılması dikkat çekici. Aydın Arif’in eline sağlık.

  • serdar zeren

   Sade bir dille yazılmış harika bir eser. Pozitif düşünen ve düşüncelerini , öğrendiklerini hayatına geçirebilen ve çevresini de ışığıyla aydınlatan küçücük bir kız çocuğunun yaşamından dersler almamız ve hayatımıza geçirmemiz gereken çooook iyi şeyler.Kaleminize , elinize sağlık Sayın Aydın Arif.

 • serdar zeren

  Çok sade bir dille yazılmış harika bir eser. Okuyan herkesin pozitif düşünen ve düşündüklerini,öğrendiklerini hayatına geçirebilen küçücük bir kız çocuğunun yaşadıklarından dersler alabileceğimiz , yaşamımıza katabileceğimiz çoook iyi olmamız adına yazılmış etkileyici bir kitap.

 • H.Ateş Ortaç

  Kitabı bir Cumartesi sabahı okumaya başladım ve bitirmeden bırakamadım. Bir çocuğun gözünden ve algısından yazıldığı için çocuk kitabı gibi… Diğer yandan, yansıttığı bakış açısını dikkate alırsak da yetişkin kitabı niteliğinde. İster çocuk, ister yetişkin olsun, okuyanı doyuracak, duygulu ve dolu bir kitap.
  Yansıttığı bakış açısını ve kitaba serpiştirilmiş “kıssa”ları dikkate alıp yaşamına koymak isteyecekler içinse bir “rehber”.
  Eline, gönlüne sağlık Aydın Arif…