Ümit İhsan

Tam adı “Ümit İhsan Yaşar Şengür” olan yazar, Ocak 1980’de, Ay Işığında Yürüyüş isimli romanında anlattığı ailenin yıllardır beklenen üçüncü torunu olarak Eskişehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de tamamladı, Gazi Üniversitesini bitirdi.

Yazıyla küçük yaşlarda tanışan yazarın ilk şiiri, henüz dokuz yaşındayken TRT’de yayınlandı. Daha sonra üniversite yıllarında roman yazmaya başlayan yazarın sırasıyla “Ay Işığında Yürüyüş” (Nisan 2008, Crea Yayınevi), “Kurutulmuş Çiçek koleksiyoncusu” (Temmuz 2010, Astrea Yayınevi), “Ay Işığında Yürüyüş (Cep Boy)” (Eylül 2010, Astrea Yayınevi), “Yaşasın Yaşamak&Aşk İçin Ne Yapabilirsin” (Kasım 2010, Astrea Yayınevi), “Ben Melek” (Ekim 2012, Naviga Yayınevi) adlı romanları yayımlandı.

Evli ve iki çocuk babası olan yazar, halen özel bir kuruluşun ürün geliştirme departmanında bölüm sorumlusu olarak çalışmaktadır.

Yayınevimizdeki Eserleri

Yayınevi BU

1982 yılında kurulan Bu Yayınevi, Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilk gençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket etti ve bu amaçla edebiyatımıza binlerce eser, yüzlerce yazar kazandırdı, kazandırmaya devam ediyor.