Ne Bileyim 2-Neman / Ülker Kurtcan

nebileyim2a“Ne Bileyim, artık güçleri olan bir cisimdi. O, bugüne bugün Neman’dı. Kolayca yenilmeye niyeti yoktu. Dikal onu ittikçe, o da etkileyici sesini var gücüyle kullanıyordu.”

İlk kitabın üzerinden yıllar geçmesine rağmen Sercan ve Dağhan hayallerini çizgilerle anlatmaktan hiç vazgeçmediler. Ne Bileyim ve arkadaşlarını, bu kez başka bir macerayla ve daha gelişmiş bir bilgisayar oyunuyla buluşturdular. Üstelik Ne Bileyim artı güçler kazanarak daha güçlü bir cisim oldu ve yolculuğunu Neman olarak tamamladı. Peki bu yolculukta önlerine çıkan engellerden nasıl kurtuldular dersiniz? Ne bileyim! Okuyalım ve görelim.

ÖZELLİKLER
Kitap Adı: Ne Bileyim 2 – Neman
Yaş Grubu: 8 Yaş ve üstü
Yazan: Ülker Kurtcan
Kapak ve İç Resimler: Esra İlter Demirbilek
Sayfa Sayısı: 120
ISBN: 978-605-356-108-8

BU Yayınevi

BU Yayınevi 1982 yılında kuruldu. Kurucu Ziyaettin Büyükkoyuncu tarafından hazırlanan yardımcı ders kitapları BU Yayınevi’nin yayımlanan ilk kitapları oldu. Diğer ders kitaplarıyla çeşitlendirilen yayın yelpazesi, kısa süre içinde, çocuk, ilkgençlik, gençlik, edebiyatına özgü eserlerle zenginleştirildi. Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilkgençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket eden BU Yayınevi, ilk günden bugüne, Türk yazarların eserlerini yayımlamaya büyük önem verdi. Aynı amaçtan hareketle, ilki 1996 yılında gerçekleştirilen Çocuk Edebiyatı Roman Yarışması olmak üzere, her yıl, yeni bir yazım türünün ele alındığı yarışmalar düzenledi. 1997 yılında Öykü; 1998′de Masal; 1999′da Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine yönelik Genç Çizerler Çocuk Kitabı Resimleme; 2000′de Gençlik Roman; 2001′de Mizah Öykü; 2002′de Çocuk Öykü; 2003′de Fantastik Öykü; 2004′te Gençlik Roman; 2005′te Çocuk Edebiyatı Dedektif Romanı dallarında düzenlediği yarışmalarda Türk yazınına yeni isimler ve özgün isimler kazandırdı. Yarışmalar dışında da yazarlar ve yazar adayları tarafından sunulan dosyaları, yayın kurulunun onayı doğrultusunda yayımlayan BU Yayınevi, Türk edebiyatı ile çocuk ve gençlik yazınına önemli katkılar yapmaya devam ediyor.