BOYSIE ADADA BÜYÜRKEN / JENNIE N. WHEATLEY

boysie1Virgin Adaları hikâyeleri hazinesi…

Karayipler’in doğu tarafındaki Virgin Adaları ndan Tortola’da yaşamış Boysie adlı bir erkek çocuğun başından geçenleri ve onun dedesinden dinlediği hikâyeleri okuyacağız. Boysie ortaokul çağma gelmiştir; çevresine ve ailesinin geçmişine dair her şeye meraklıdır. Bu merakına haşarılığa varan afacanlığı da eklenince başına dertler açması kaçınılmaz olur. Okulunu sevmesine rağmen adalarının o şahane denizinde yüzmek, plajda bitkin düşünceye kadar oynamak kimi zaman ona daha çekici gelmektedir. Eğlence ve düğünlerde, bir an önce ergenleşeyim düşüncesiyle iyice coşmaktadır. Bu yüzden de kendi başına olduğu kadar ailesinin de başına türlü dertler açmaktadır.

Joe Joe Dede’nin anlattığı yaşanmış hikâyelerden ise Doğu Karayipler kültürü hakkında bilgi edineceğiz, hem de zengin ayrıntılarıyla… Eski deniz maceralarıyla Karaipler bütün dünya çocuklarının ilgisini çekmiştir; gizemli folkloru, muhteşem doğası, bir de korsanları. Boysie Adada Büyürken, bize bu egzotik dünyayı birinci ağızdan, eğlendirici ve ders verici şekilde anlatıyor.

ÖZELLİKLER
Dizi Adı: XX. Yüzyıl Klasikleri
Kitap Adı: Boysie Adada Büyürken / Pass it On! A Treasury Of Virgin Islads Tales
Yazan: Jennie Naomi Wheatley
Çevirmen: Seda Çıngay
Yaş Grubu: Gençlik (12+)
Kapak: Hülya Günal
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 978-605-356-076-0
 

Yayınevi BU

1982 yılında kurulan Bu Yayınevi, Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilk gençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket etti ve bu amaçla edebiyatımıza binlerce eser, yüzlerce yazar kazandırdı, kazandırmaya devam ediyor.