GEÇMİŞİN GÖLGESİ GELECEĞİN LANETİ

Titanik… Dünya onu lüks ve şaşaanın sınır tanımadığı, rekorlar kıran bir gemi, insanoğlunun o güne kadar yarattığı en muhteşem şey olarak tanımaya hazırlanıyordu. Oysa o, tarihe hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir faciayla geçti. Hepsi birkaç ihmalkârlık ve talihsiz bir kaza yüzünden. Yoksa öyle değil mi?

Yıl 1912… İngiltere’nin önde gelen gemi yapım firması White Star Line, rakipleriyle başa çıkabilmek için daha önce emsali görülmemiş bir gemi yapma kararı alır. Ve yıl 2012… Finansal sorunlarla boğuşan ve iflasın eşiğine gelen White Star Line eski görkemli günlerine geri dönebilmek için kendilerine en çok ün getiren projeyi birkez daha masaüstüne yatırmaya karar verir: Titanik…

İlk Titanik’in başına gelen gizemlerle dolu olayların aslı neydi? Geminin batışı sadece talihsiz bir kaza mıydı, yoksa daha büyük ve daha kötücül bir şeyler mi iş başındaydı? Kazadan tam 14 yıl önce Titanik’in batışını birebir kaleme alan Morgan Robertson’ın sırrı neydi? Yeni Titanik üzerindeki kuşku ve uğursuzluk bulutlarını atıp öncüsünün makus talihinden kurtulabilecek mi?

Geçmiş ve gelecek arasında gidip gelen, iki farklı Titanik’i konu alan, gizem ve sürprizlerle dolu bir macera…

Korku edebiyatının büyük ustası Lovecraft’ın başyapıtı, insanlık tarihinin tanıklık ettiği en büyük faciayla buluşuyor.

“Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn.”

ÖZELLİKLER
Kitap Adı: Geçmişin Gölgesi Geleceğin Laneti
Yaş Grubu: Gençlik (12+)
Yazan: M. İhsan Tatari
Kapak: Aşkın Güngör
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 978-605-356-110-1
 

Yayınevi BU

1982 yılında kurulan Bu Yayınevi, Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilk gençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket etti ve bu amaçla edebiyatımıza binlerce eser, yüzlerce yazar kazandırdı, kazandırmaya devam ediyor.