CAN’LI VE IŞIL’TILI MACERALAR #1 / ENERJİ İMPARATORLUĞU / RAŞEL MESERİ

canveisil_enerjiimpDünyamız hiç olmadığı kadar karanlık… Baskıcı, adaletsiz, acımasız bir yönetim var ve insanların baş belası Enerji Muhafızları her yerde…

Düşünün ki yaşadığınız dünyada enerji kaynakları azalmış, elektriğiniz ve suyunuz kısıtlı, televizyon seyredemiyorsunuz ve internet yok. Bunlara neden olan kötü, baskıcı, adaletsiz ve acımasız bir yönetim var. Burası Enerji İmparatorluğu.

Diyelim ki yanlışlıkla üç dakika fazla televizyon izlediniz, Enerji Muhafızları her an kapınıza dayanabilir ve sizi istedikleri gibi cezalandırabilir. Ayrıca sevdikleriniz ve bu durumu değiştirmek isteyenler bilmediğiniz yerlerde tutsak edilip çalıştırılıyor. Bu durumda siz ne yapardınız?

İşte Can’lı ve Işıl’tılı Maceralar dizisinin iki kafadarı Can ile Işıl bu durumu kabullenmeyip değiştirmek için tehlikeli ve gizemli bir maceraya atılıyor.

Akıl ve cesaretleriyle attıkları adımlarda onlara engel olan kötü Enerji Muhafızları gibi, yardım eden birçok başka kahraman da var tabii ki: Akıl almaz icatları ve sevinince yaptığı danslarla bilinen Proton Dede, onun en büyük yardımcıları, akıllı ama üşengeç köpek Joker, papyonlu papağan Papya, hamile kedi Kiki ve onu deliler gibi seven Duba ile dünyaya gelmesi beklenen çocukları Böcek, gelecekten geçmişe gidince karşılaşılan Atom Dede ve onun yanında ayrılmayan dev kertenkele Kehribara…

ÖZELLİKLER
Dizi Adı: Can’lı ve Işıl’tılı Maceralar
Kitap Adı: Enerji İmparatorluğu
Yaş Grubu: 10+
Yazan: Raşel Meseri
Kapak ve İç Resimler: Hilal Üstgül
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 978-605-356-112-5

BU Yayınevi

BU Yayınevi 1982 yılında kuruldu. Kurucu Ziyaettin Büyükkoyuncu tarafından hazırlanan yardımcı ders kitapları BU Yayınevi’nin yayımlanan ilk kitapları oldu. Diğer ders kitaplarıyla çeşitlendirilen yayın yelpazesi, kısa süre içinde, çocuk, ilkgençlik, gençlik, edebiyatına özgü eserlerle zenginleştirildi. Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilkgençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket eden BU Yayınevi, ilk günden bugüne, Türk yazarların eserlerini yayımlamaya büyük önem verdi. Aynı amaçtan hareketle, ilki 1996 yılında gerçekleştirilen Çocuk Edebiyatı Roman Yarışması olmak üzere, her yıl, yeni bir yazım türünün ele alındığı yarışmalar düzenledi. 1997 yılında Öykü; 1998′de Masal; 1999′da Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine yönelik Genç Çizerler Çocuk Kitabı Resimleme; 2000′de Gençlik Roman; 2001′de Mizah Öykü; 2002′de Çocuk Öykü; 2003′de Fantastik Öykü; 2004′te Gençlik Roman; 2005′te Çocuk Edebiyatı Dedektif Romanı dallarında düzenlediği yarışmalarda Türk yazınına yeni isimler ve özgün isimler kazandırdı. Yarışmalar dışında da yazarlar ve yazar adayları tarafından sunulan dosyaları, yayın kurulunun onayı doğrultusunda yayımlayan BU Yayınevi, Türk edebiyatı ile çocuk ve gençlik yazınına önemli katkılar yapmaya devam ediyor.