KİTAPLARIMIZ KANATLARIMIZ / FERHAT ÖZEN

kitaplarimiz_kanatlarimiz2

“İslam uygarlığı, barbar Avrupa’nın eğitiminde en etkin rolü oynamıştır.” (Fernand Grenard, Asyanın Yükselişi ve Düşüşü, MEB 1000 Temel Eser)

Okuma isteği uyandırılamamış, kitapla barışamamış daha çok öğrenciye; yanlış rol model veliye, elektronik dadılar elinde yetişmiş elektronik bir kuşağa, kitabı nasıl sevdirebilirim diyen daha çok öğretmene ulaşabilmek için, elinizdeki kitap bir ilk çözüm, ilk yardım olarak düşünülmüştür.

Çünkü biliyoruz ki bu coğrafya tüm uygarlıkların beşiği… Yazıyı ilk bulan Sümerler, Türklerin atasıydı. Batı’ya, matematiği Müslüman Araplar öğretmişti. “Oku” sözü, Müslümanlığın ilk buyruğu…

Yine biliyoruz ki 2023 vizyonu, ‘okuyan bir toplum’ olan Türkiye ancak, kitaplarla kanatlanabilir, bir Aydınlanma atağıyla, yarım kalan Asya’nın Rönesansı için umut olabilir.

ÖZELLİKLER
Kitap Adı: Kitaplarımız Kanatlarımız
Yaş Grubu: Tüm Yaşlar
Yazan: Ferhat Özen
Kapak: Önder Karçığa
Sayfa Sayısı: 222
ISBN: 978-605-356-109-5
Share

Yayınevi BU

1982 yılında kurulan Bu Yayınevi, Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilk gençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket etti ve bu amaçla edebiyatımıza binlerce eser, yüzlerce yazar kazandırdı, kazandırmaya devam ediyor.