DÜNYANIN EN GEVEZE FIRINI BURADA!

senliklifirinŞENLİKLİ FIRIN / TÜLİN TANKUT

Rüyalar gerçek olsa… Ama ya kötü rüyalar? Hiç değilse çocuklar görmesin…

Bu kitabı sizin için kaleme alan yazarımız işte böyle söylüyor.

Söylemekle de kalmıyor, çocuklar hep iyi rüyalar görsün diye, birbirinden şenlikli, birbirinden eğlenceli iki masal anlatıyor.

İlk masalımızın adı Şenlikli Fırın. Bir fırının camekânında sergilenen yiyecekler bütün gün ne yapar, merak etmiyor musunuz? İşte Şenlikli Fırın’da bunu göreceksiniz.

İkinci masalımızda dünyalar güzeli bir tayın peşine takılacak, o diyardan bu diyara fır diye gideceğiz.

Daha ne bekliyorsunuz? İyi okumalar…

ÖZELLİKLER

Kitap Adı: Şenlikli Fırın
Yaş Grubu: 8+
Türü: Masal
Yazan: Tülin Tankut
Kapak ve İç Resimler: Esra İlter Demirbilek
Sayfa Sayısı: 48
ISBN: 978-605-356-117-0

BU Yayınevi

BU Yayınevi 1982 yılında kuruldu. Kurucu Ziyaettin Büyükkoyuncu tarafından hazırlanan yardımcı ders kitapları BU Yayınevi’nin yayımlanan ilk kitapları oldu. Diğer ders kitaplarıyla çeşitlendirilen yayın yelpazesi, kısa süre içinde, çocuk, ilkgençlik, gençlik, edebiyatına özgü eserlerle zenginleştirildi. Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilkgençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket eden BU Yayınevi, ilk günden bugüne, Türk yazarların eserlerini yayımlamaya büyük önem verdi. Aynı amaçtan hareketle, ilki 1996 yılında gerçekleştirilen Çocuk Edebiyatı Roman Yarışması olmak üzere, her yıl, yeni bir yazım türünün ele alındığı yarışmalar düzenledi. 1997 yılında Öykü; 1998′de Masal; 1999′da Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine yönelik Genç Çizerler Çocuk Kitabı Resimleme; 2000′de Gençlik Roman; 2001′de Mizah Öykü; 2002′de Çocuk Öykü; 2003′de Fantastik Öykü; 2004′te Gençlik Roman; 2005′te Çocuk Edebiyatı Dedektif Romanı dallarında düzenlediği yarışmalarda Türk yazınına yeni isimler ve özgün isimler kazandırdı. Yarışmalar dışında da yazarlar ve yazar adayları tarafından sunulan dosyaları, yayın kurulunun onayı doğrultusunda yayımlayan BU Yayınevi, Türk edebiyatı ile çocuk ve gençlik yazınına önemli katkılar yapmaya devam ediyor.