GÜNEŞİN ANAHTARI 3 / TİTAN’DA

Dünyadaki yaşam kötü biçimde değişmiş, doğanın akışı tersine dönmüştü. Gün ortasında karanlık yaşanıyor, gece uykusunun en tatlı zamanında da yeryüzünü aydınlık boğuyordu. Bilim insanlarının çözüm bulamadığı bu durumun nedeni, kötü robot ırkı olan Karabereliler’di.

Kitabımızın kahramanı Barış, bu duruma çözüm bulmak isteyen “ilginç” uzaylılar tarafından ziyaret edilmiş, onların gezegenine götürülmüştü. Birlikte Karabereliler’in korkunç planının bozulmasını sağlamışlardı. Sonrasında uzaylılar tarafından evine geri götürülen Barış, yaşadıklarının gerçek olduğuna kimseyi inandıramamıştı. Tüm bunlar Güneşin Anahtarı dizisinin ilk iki kitabında olmuştu.

Elinizde tuttuğunuz kitapta bu muhteşem serüvenin devamı var. Uzaylı arkadaşları Barış’ı bir kez daha ziyaret ediyor. Üstelik bu defa çıkılan yolculuğa Barış’ın çok yakın iki arkadaşı da katılıyor. Çünkü bu kez tehlike öncekilerden de büyük ve üstlenmek gereken birçok görev var….

ÖZELLİKLER

Kitap Adı: Güneşin Anahtarı – 3. Kitap – Titan’da
Yaş Grubu: 10 Yaş ve üstü
Yazan: Ayşe Yamaç
Resimleyen: Esra İlter Demirbilek
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 978-605-356-128-6

Yayınevi BU

1982 yılında kurulan Bu Yayınevi, Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilk gençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket etti ve bu amaçla edebiyatımıza binlerce eser, yüzlerce yazar kazandırdı, kazandırmaya devam ediyor.