21022018Kitaplarımız:

CAN’LI VE IŞIL’TILI MACERALAR #2 / YUMURTANIN SIRRI / RAŞEL MESERİ

yumurtaninsirriKötülük kapınıza dayanabilir… Geçmişin karanlık sırlarından birini ele geçirmek isteyen kişiler size bir nefes kadar yakın…

Can’lı ve Işıltı’lı Maceralar dizisinin bu ikinci kitabında kahramanlarımız yine çözülmesi çok güç bir olayın içine düşüyor. Bu kez karşılarında İkinci Dünya Savaşı’nın karanlık sırlarından biri ve o sırrı ele geçirmek isteyen gizemli kişiler var.

Mahalleye gelip son derce gelişmiş bir üs kuran, meraklı sorulardan kurtulmak için insanları hediyelerle kandıran yabancılar bunlar. Kahramanlarımız Can ile Işıl ilk başta onların niyetini anlamasa da, pek de tekin olmayan bir şeyler çevirdiklerinden kuşkulanıyor. Nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduklarını anlamak için bu üsse sızmaya çalışıyorlar.

Işıl’ın bir lezzet ustası olan ninesi Nini ve onun benzersiz yetenekleri devreye girince, iki kafadar olayı çözmeye son derece yaklaşıyor. Ancak dünyanın geleceğini kökünden değiştirebilecek olağanüstü bir yumurta bulduklarında, olayın beklediklerinden çok daha tekinsiz ve tehlikeli olduğunu anlıyorlar. Bir yandan da yumurtanın sadece onlara fısıldadığı sırlara hayran kalıyorlar.

Geriye bu gizemli yumurtanın sırrını çözmek ve enselerindeki kötü insanları atlatmak kalıyor… Ve tahmin edebileceğiniz gibi, bu o kadar da kolay değil.

ÖZELLİKLER
Dizi Adı: Can’lı ve Işıl’tılı Maceralar
Kitap Adı: Yumurtanın Sırrı
Yaş Grubu: 10+
Yazan: Raşel Meseri
Kapak ve İç Resimler: Hilal Üstgül
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 978-605-356-123-1