YAZGI TACI

Yeni Töre’nin birinci yasası: “Hiçbir inanç, hiçbir tanrı hayatın kendisi kadar önemli değildir. Tek bir hayatın var ve bunu en iyi biçimde değerlendirmelisin. Çünkü hayat son bulduğunda geriye kalan toz ve topraktır.”

Türk fantastik edebiyatının genç ve güçlü kalemi Serhan Vural, Anatolya anakarasında geçen, Türk mitolojisinden izler taşıyan soluk soluğa okunacak bir dizinin ilk romanıyla karşınızda: Yazgı Tacı.

Anatolya ölümcül bir hastalığın pençesi altındadır. Alacakaranlık Kardeşliği denen bir topluluk bu hastalığı iyileştirdiklerini söyleyerek yandaş toplamaktadır, ne var ki gerçek niyetleri görünenden daha karanlıktır.

Yobaz bir tarikatın çatısı altında çocukluğundan beri hapis olan güzeller güzeli Sahire Peri Hatun, kardeşinden aldığı mektupla Unutulmuş Diyar’a kaçar. Alacakaranlık burada da ağlarını örmeye başlamıştır. Diyarın koruyucusu Bas, Kızıl Cadı Bilge Hatun ve onun oğlu Serkis’le tanışınca hayatı sonsuza dek değişecektir.

ÖZELLİKLER
Dizi Adı: Anatolya Günlükleri
Kitap Adı: Yazgı Tacı
Yaş Grubu: Gençlik
Yazan: Serhan Vural
Kapak: Aşkın Güngör
Sayfa Sayısı: 382
ISBN: 978-605-356-120-0
Share

Yayınevi BU

1982 yılında kurulan Bu Yayınevi, Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilk gençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket etti ve bu amaçla edebiyatımıza binlerce eser, yüzlerce yazar kazandırdı, kazandırmaya devam ediyor.