SAVAŞ ÜNLÜ

1978 yılında Buca Eğitim Enstitüsü Türkçe bölümünden mezun oldu. O yıldan beri öğretmenliği sürdürüyor. Ülkemizin birçok yerinde çalıştı. Lise yıllarında başlayan yazma merakı daha da artarak sürüyor. Mizah öyküleriyle başlayan edebiyat yaşamı radyo oyunları, televizyon için güldürü senaryoları, daha sonraları dizilere senaryo öyküleriyle sürdü. Sahne için oyunlar yazdı. Son yıllarda yazdığı Temel Fıkraları çeşitli yayın organlarında yayımlanıyor. Ülkemizde yayımlanan pek çok dergi, gazetede yazdı. Yazmaya devam ediyor.

Ülke çapında yapılan yarışmalarda içinde birinciliklerin de olduğu ödüller kazandı. Şimdiye dek altmışa yakın kitabı yayımlandı. Birçok ortak kitapta eserleri yer aldı. Gazete ve dergilerde kitap tanıtımları yaptı. Televizyonlarda da kitap tanıtımları ilgiyle izlendi.
Yazarlar ve şairler sözlüklerinde yer aldı. Yazma yaşamı çocuk, mizah öyküleriyle sürüyor. Özellikle Türk edebiyatına emek vermiş sanatçıların yaşamlarını özgün olarak sahneye aktarıyor. Bunların dışında tiyatro oyunları de vardır.

Eserlerinden bazıları şunlardır: Patlayacak mı?, En Güzel Yarıyıl Tatili, Sevgi Gezegeni, Annemin Yaramazlıkları, Babamın Yaramazlıkları, Ben Yaramaz Değilim, Beyaz Çoraplar, Yün Çoraplar, Kediler Sirki, Güneş Bize Küstü, Feriba, Dert Babası, Manken Olacağım, Kitaba Sevdalandık, Sevginin Dili Birdir, Bir Merak Uğruna, Kedi Kampı…

Yayınevimizdeki Eserleri

Share

Yayınevi BU

1982 yılında kurulan Bu Yayınevi, Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilk gençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket etti ve bu amaçla edebiyatımıza binlerce eser, yüzlerce yazar kazandırdı, kazandırmaya devam ediyor.