Kuşlar Ölmesin

kuslarolmesinBU Yayınevi 1997 Çocuk Edebiyatı Öykü Yarışması’nda Mansiyon alan eserde avcılara özenen bir çocuğun aldığı sapanla gelişen olaylar anlatılıyor.

Çocuk çıktığı ağaçta uçmayı yeni öğrenmiş bir karatavukla göz göze gelir. Ne yapacağını bilemez. İyilikle kötülük arasında gidip gelir. Ve derken beklenmedik bir olay yaşanır. Acaba ne olmuştur?

ÖZELLİKLER
Kitap Adı: Kuşlar Ölmesin
Yaş Grubu: 8 Yaş ve üstü
Yazan: Aziz Sivaslıoğlu
Kapak ve İç Resimler: Nazan Erkmen
Sayfa Sayısı: 48
ISBN: 978-975-6022-50-4

BU Yayınevi

BU Yayınevi 1982 yılında kuruldu. Kurucu Ziyaettin Büyükkoyuncu tarafından hazırlanan yardımcı ders kitapları BU Yayınevi’nin yayımlanan ilk kitapları oldu. Diğer ders kitaplarıyla çeşitlendirilen yayın yelpazesi, kısa süre içinde, çocuk, ilkgençlik, gençlik, edebiyatına özgü eserlerle zenginleştirildi. Türk edebiyatının çeşitlendirilmesi ve çocuk, ilkgençlik, gençlik seviyelerindeki eserlerin zenginleştirilmesi amacıyla hareket eden BU Yayınevi, ilk günden bugüne, Türk yazarların eserlerini yayımlamaya büyük önem verdi. Aynı amaçtan hareketle, ilki 1996 yılında gerçekleştirilen Çocuk Edebiyatı Roman Yarışması olmak üzere, her yıl, yeni bir yazım türünün ele alındığı yarışmalar düzenledi. 1997 yılında Öykü; 1998′de Masal; 1999′da Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine yönelik Genç Çizerler Çocuk Kitabı Resimleme; 2000′de Gençlik Roman; 2001′de Mizah Öykü; 2002′de Çocuk Öykü; 2003′de Fantastik Öykü; 2004′te Gençlik Roman; 2005′te Çocuk Edebiyatı Dedektif Romanı dallarında düzenlediği yarışmalarda Türk yazınına yeni isimler ve özgün isimler kazandırdı. Yarışmalar dışında da yazarlar ve yazar adayları tarafından sunulan dosyaları, yayın kurulunun onayı doğrultusunda yayımlayan BU Yayınevi, Türk edebiyatı ile çocuk ve gençlik yazınına önemli katkılar yapmaya devam ediyor.